Turnèplan

Uke 11 Line Halsnes
Dag Dato Tid Bibliotek
Mandag 15. mars 10.30 Lom folkebibliotek
12.30 Skjåk folkebibliotek

Tirsdag

 

16. mars

 

08.45

10.00

Dovre folkebibliotek   
12.00 Lesja bibliotek
Onsdag 17. mars 10.00 Vågå bibliotek
12.00 Sel bibliotek
14.00 Sel bibliotek (Heidal)
Torsdag 18. mars 09.30 Ringebu folkebibliotek
11.30 Øyer folkebibliotek
12.45 Øyer folkebibliotek
Fredag 19. mars 10.00 Nord-Fron bibliotek
12.30 Sør-Fron bibliotek
Uke 12 Line Halsnes
Mandag 22. mars 10.30 Os bibliotek  
12.00 Tolga bibliotek
Tirsdag 23. mars 09.30 Tynset bibliotek
11.00 Tynset bibliotek
Onsdag 24. mars 09.30 Folldal bibliotek 
Torsdag 25. mars Avlyst Engerdal bibliotek
Avlyst Trysil folkebibliotek
Avlyst Trysil folkebibliotek 
Fredag 26. mars Avlyst Rendalen
Avlyst Stor-Elvdal
Uke 14 Line Halsnes
Tirsdag 6. april Avlyst Vang folkebibliotek

 

 Onsdag 

7. april  

Avlyst

Nord-Aurdal folkebibliotek

Avlyst Øystre Slidre folkebibliotek
Torsdag 8. april
Avlyst Sør-Aurdal folkebibliotek (Begnadalen)
Avlyst Sør-Aurdal folkebibliotek (Bagn)
Uke 16 Marianne Sundal
Torsdag 22. april 09.30 Hamar bibliotek
11.00 Hamar bibliotek
Fredag 23. april 09.30 Hamar bibliotek
11.00 Hamar bibliotek
Uke 17 Line Halsnes
Tirsdag 27. april Avlyst Elverum bibliotek

 

Onsdag  28. april 10.00 Stange bibliotek
11.30 Stange bibliotek
Torsdag 29. april 09.30 Ringsaker bibliotek (Brumunddal)
11.00 Ringsaker bibliotek (Brumunddal)
12.30 Ringsaker bibliotek (Brumunddal)
Uke 17 Marianne Sundal
Mandag 26. april 09.30 Gausdal folkebibliotek
11.00 Gausdal folkebibliotek
Tirsdag 27. april 09.30 Gjøvik bibliotek og litteraturhus
11.00 Gjøvik bibliotek og litteraturhus
12.30 Gjøvik bibliotek og litteraturhus
Onsdag 28. april 09.30 Gjøvik bibliotek og litteraturhus
11.30 Gjøvik bibliotek og litteraturhus (Biri)
Torsdag 29. april 10.00 Søndre Land folkebibliotek
12.00 Nordre Land folkebibliotek
Uke 18 Line Halsnes
Mandag 3. mai 10.30 Tyrielden Eidskog bibliotek 
12.30 Kongsvinger bibliotek
Tirsdag 4. mai 09.30 Kongsvinger bibliotek
12.00 Grue bibliotek
Onsdag 5. mai 09.30 Åsnes bibliotek
12.00 Våler bibliotek
Torsdag 6. mai 09.30 Nord-Odal bibliotek

12.00

13.00 

Sør-Odal bibliotek

Sør-Odal bibliotek 

Uke 18 Marianne Sundal
Onsdag 5. mai 09.30 Fyrverkeriet bibliotek – Vestre Toten
11.00 Fyrverkeriet bibliotek – Vestre Toten
Uke 19 Marianne Sundal
Onsdag 12. mai 11.00 Gran bibliotek
Uke 19 Line Halsnes
Mandag 10. mai                                                                                               09.30            
Åmot folkebibliotek

 

 

12.00

13.00 

Løten

Løten 

Tirsdag 11. mai 10.00 Lillehammer bibliotek
11.30 Lillehammer bibliotek
Onsdag  12. mai 10.00 Lillehammer bibliotek
11.30 Lillehammer bibliotek
13.00 Lillehammer bibliotek
Fredag 14. mai 11.00 Ringsaker bibliotek (Moelv)
12.30 Ringsaker bibliotek (Moelv)

Årets formidlere

Line Halsnes

Line Halsnes er illustratør og barnebokforfatter med spesiell interesse for elger, anatomi og militære kjøretøy. Hun har illustrert en rekke bøker, og skrevet og illustrert Stakkars lille hjerte og Godtegrisen, i tillegg til Skogens konge som er hennes første sakprosabok for barn.

Marianne Sundal

Marianne Sundal er formidler under Boklek-turneen 2020. Hun er forteller og har de siste femten årene arbeidet med fortellinger, forestillinger og kurs. Hun arbeider mye med elever og lærere som vil lære seg å fortelle historier og lager også egne forestillinger.

Tidligere Boklek-forfattere

Tidligere Boklek-forfattere har vært Åshild Kanstad Johnsen (2014), Anna Fiske (2015), Lisa Aisato (2016), Svein Nyhus (2017), Camilla Kuhn (2018), Anna R. Folkestad (2019) og Line Renslebråten (2020).