Turnèplan

Uke 11 Line Halsnes
Dag Dato Tid Bibliotek
Mandag 15. mars 10.30 Lom folkebibliotek
12.30 Skjåk folkebibliotek
Tirsdag 16. mars 09.00 Dovre folkebibliotek   
12.00 Lesja bibliotek
Onsdag 17. mars 10.00 Vågå bibliotek
12.00 Sel bibliotek
14.00 Sel bibliotek (Heidal)
Torsdag 18. mars 09.30 Ringebu folkebibliotek
11.45 Øyer folkebibliotek
12.30 Øyer folkebibliotek
Fredag 19. mars 09.30 Nord-Fron bibliotek
10.45 Nord-Fron bibliotek
12.30 Sør-Fron bibliotek
Uke 12 Line Halsnes
Mandag 22. mars 10.30 Os bibliotek  
12.00 Tolga bibliotek
Tirsdag 23. mars 09.30 Tynset bibliotek
11.00 Tynset bibliotek
Onsdag 24. mars 09.30 Folldal bibliotek 
Torsdag 25. mars 10.00 Engerdal bibliotek
13.00 Trysil folkebibliotek
14.00  Trysil folkebibliotek 
Fredag 26. mars 10:30 Rendalen
13.00 Stor-Elvdal
Uke 14 Line Halsnes
Tirsdag 6. april 10.00 Vestre Slidre folkebibliotek
12.30 Vang folkebibliotek
Onsdag 7. april 10.00 Nord-Aurdal folkebibliotek
13.00 Øystre Slidre folkebibliotek
Torsdag 8. april 09.30 Etnedal bibliotek
11.00 Sør-Aurdal folkebibliotek (Begnadalen)
13.00 Sør-Aurdal folkebibliotek (Bagn)
Fredag 9. april 09.30 Østre Toten folkebibliotek
11.00 Østre Toten folkebibliotek
12.30 Østre Toten folkebibliotek
Uke 16 Marianne Sundal
Torsdag 22. april 09.30 Hamar bibliotek
11.00 Hamar bibliotek
Fredag 23. april 09.30 Hamar bibliotek
11.00 Hamar bibliotek
Uke 17 Line Halsnes
Tirsdag 27. april 09.30 Elverum bibliotek

11.00

12.30

Elverum bibliotek

Elverum bibliotek

Onsdag  28. april 10.00 Stange bibliotek
11.30 Stange bibliotek
Torsdag 29. april 09.30 Ringsaker bibliotek (Brumunddal)
11.00 Ringsaker bibliotek (Brumunddal)
12.30 Ringsaker bibliotek (Brumunddal)
Uke 17 Marianne Sundal
Mandag 26. april 09.30 Gausdal folkebibliotek
11.00 Gausdal folkebibliotek
Tirsdag 27. april 09.30 Gjøvik bibliotek og litteraturhus
11.00 Gjøvik bibliotek og litteraturhus
12.30 Gjøvik bibliotek og litteraturhus
Onsdag 28. april 09.30 Gjøvik bibliotek og litteraturhus
11.30 Gjøvik bibliotek og litteraturhus (Biri)
Torsdag 29. april 10.00 Søndre Land folkebibliotek
12.00 Nordre Land folkebibliotek
Uke 18 Line Halsnes
Mandag 3. mai 10.30 Tyrielden Eidskog bibliotek 
12.30 Kongsvinger bibliotek
Tirsdag 4. mai 09.30 Kongsvinger bibliotek
12.00 Grue bibliotek
Onsdag 5. mai 09.30 Åsnes bibliotek
12.00 Våler bibliotek
Torsdag 6. mai 09.30 Nord-Odal bibliotek
12.00 Sør-Odal bibliotek
Uke 18 Marianne Sundal
Onsdag 5. mai 09.30 Fyrverkeriet bibliotek – Vestre Toten
11.00 Fyrverkeriet bibliotek – Vestre Toten
Uke 19 Marianne Sundal
Mandag 10. mai 09.30 Åmot folkebibliotek
13.00 Løten folkebibliotek
Onsdag 12. mai 11.00 Gran bibliotek
Uke 19 Line Halsnes
Tirsdag 11. mai 10.00 Lillehammer bibliotek
11.30 Lillehammer bibliotek
Onsdag  12. mai 10.00 Lillehammer bibliotek
11.30 Lillehammer bibliotek
13.00 Lillehammer bibliotek
Fredag 14. mai 11.00 Ringsaker bibliotek (Moelv)
12.30 Ringsaker bibliotek (Moelv)

Årets formidlere

Line Halsnes

Line Halsnes er illustratør og barnebokforfatter med spesiell interesse for elger, anatomi og militære kjøretøy. Hun har illustrert en rekke bøker, og skrevet og illustrert Stakkars lille hjerte og Godtegrisen, i tillegg til Skogens konge som er hennes første sakprosabok for barn.

Marianne Sundal

Marianne Sundal er formidler under Boklek-turneen 2020. Hun er forteller og har de siste femten årene arbeidet med fortellinger, forestillinger og kurs. Hun arbeider mye med elever og lærere som vil lære seg å fortelle historier og lager også egne forestillinger.

Tidligere Boklek-forfattere

Tidligere Boklek-forfattere har vært Åshild Kanstad Johnsen (2014), Anna Fiske (2015), Lisa Aisato (2016), Svein Nyhus (2017), Camilla Kuhn (2018), Anna R. Folkestad (2019) og Line Renslebråten (2020).