Uke 10
Dag Dato Tid Bibliotek
Mandag 7. mars 09.30 Åmot folkebibliotek
12.30 Løten folkebibliotek
Tirsdag 8. mars 09.30 Elverum bibliotek
11.00 Elverum bibliotek
Onsdag 9. mars 10.00 Stange bibliotek
11.30 Stange bibliotek
Uke 10
Mandag 7. mars 09.30 Nord Fron bibliotek
12.00 Sør-Fron bibliotek
Tirsdag 8. mars 09.30 Ringebu bibliotek
12.00 Øyer bibliotek
Onsdag 9. mars 09.30 Gjøvik bibliotek og litteraturhus
11.00 Gjøvik bibliotek og litteraturhus
12.30 Gjøvik bibliotek og litteraturhus
Torsdag 10. mars 09.30 Gjøvik bibliotek og litteraturhus
12.00 Gjøvik bibliotek og litteraturhus (Biri)
Fredag 11. mars 10.00 Søndre Land folkebibliotek
12.00 Nordre Land folkebibliotek
Uke 11
Mandag 14. mars 09.30 Hamar bibliotek
11.00 Hamar bibliotek
Tirsdag 15. mars 09.30 Hamar bibliotek
11.00 Hamar bibliotek
Uke 12
Mandag 21. mars 09.30 Os bibliotek
12.00 Tolga bibliotek
Tirsdag 22. mars 09.30 Tynset bibliotek
11.00 Tynset bibliotek
Onsdag 23. mars 09.30 Folldal bibliotek
13.00 Alvdal bibliotek
Torsdag 24. mars 10.00 Engerdal bibliotek
13.00 Trysil folkebibliotek
Fredag 25. mars 10.30 Rendalen bibliotek
13.00 Stor-Elvdal folkebibliotek
Uke 12
Onsdag 23. mars 09.30 Ringsaker bibliotek(Moelv)
11.00 Ringsaker bibliotek (Moelv)
Torsdag 24. mars 09.30 Ringsaker bibliotek (Brumunddal)
11.00 Ringsaker bibliotek (Brumunddal)
12.30 Ringsaker bibliotek (Brumunddal)
Uke  13
Mandag 28. mars 10.30 Lom folkebibliotek
12.30 Skjåk folkebibliotek
Tirsdag 29. mars 09.00 Dovre folkebibliotek
12.00 Lesja bibliotek
Onsdag 30. mars 10.00 Vågå bibliotek
12.00 Sel bibliotek
14.00 Sel bibliotek (Heidal)
Uke 14
Mandag 4. april 09.30 Gran bibliotek
11.00 Gran bibliotek
Tirsdag 5. april 10.00 Vestre Slidre folkebibliotek
12.30 Vang folkebibliotek
Onsdag 6. april 10.00 Nord-Aurdal folkebibliotek
13.00 Øystre Slidre folkebibliotek
Torsdag 7. april 09.30 Etnedal bibliotek
11.00 Sør-Aurdal folkebibliotek
Fredag 8. april 09.30 Fyrverkeriet bibliotek – Vestre Toten
11.00 Fyrverkeriet bibliotek – Vestre Toten
Uke 18
Mandag 2. mai 10.30 Tyrielden Eidskog bibliotek
12.30 Kongsvinger bibliotek
Tirsdag 3. mai 09.30 Kongsvinger bibliotek
12.00 Grue bibliotek
Onsdag 4. mai 09.30 Åsnes bibliotek
12.00 Våler bibliotek
Fredag 6. mai 09.30 Østre Toten folkebibliotek
11.00 Østre Toten folkebibliotek
12.30 Østre Toten folkebibliotek
Uke 20
Mandag 16. mai 09.30 Nord-Odal bibliotek
12.00 Sør-Odal bibliotek
Onsdag 18. mai 09.30 Gausdal folkebibliotek
11.00 Gausdal folkebibliotek
Torsdag 19. mai 10.00 Lillehammer bibliotek
12.00 Lillehammer bibliotek
Fredag 20. mai 10.00 Lillehammer bibliotek
12.00 Lillehammer bibliotek

Årets formidlere

Bjørn F. Rørvik

Bjørn en av våre mest anerkjente barnebokforfattere, og kanskje mest kjent for bildebøkene om Bukkene Bruse sammen med illustratør Gry Moursundi tillegg til Reven og Grisungen-serien, som er illustrert av Per Dybvig. Sammen med illustratør Ragnar Aalbu står han også bak en detektivserie for barn om mesterdetektiven Purriot. Alle Bjørns bøker er fulle av humor og morsomme påfunn.

Marianne Sundal

Marianne Sundal er formidler under Boklek-turneen 2022. Hun er forteller og har de siste femten årene arbeidet med fortellinger, forestillinger og kurs. Hun arbeider mye med elever og lærere som vil lære seg å fortelle historier og lager også egne forestillinger.

Kristine Haugland

Kristine har jobbet som forteller siden 2003, og er med som formidler under Boklek-turneen i 2022. Med solo- og samarbeidsprosjekter har hun turnert og opptrådt for tusenvis av barn, unge og voksne i gymsaler, klasserom, litteraturhus og scener. På alt fra Den norske Opera til en halmball i et fjøs før jul.

Tidligere Boklek-forfattere

Tidligere Boklek-forfattere har vært Åshild Kanstad Johnsen (2014), Anna Fiske (2015), Lisa Aisato (2016), Svein Nyhus (2017), Camilla Kuhn (2018), Anna R. Folkestad (2019), Line Renslebråten (2020), Line Halsnes (2021) og Marianne Sundal (2021).